Ks. Johannes Gulitz

Urodził się 5 lutego 1893 r. w Legnicy (wg niektórych źródeł – 2 maja 1892 r. w Świdnicy). Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1920 r. we Wrocławiu.

Pełnił funkcję prefekta we wrocławskim małym seminarium duchownym. Był dyrektorem archidiecezjalnej Unii Misyjnej Kleru.

Dnia 21 maja 1929 r. objął urząd administratora Parafii pw. Ducha Świętego a 1 stycznia 1932 r. został ustanowiony jej proboszczem.

Funkcję tę piastował jeszcze po osiedleniu się we Wrocławiu Polaków. 29 lipca 1947 r. wyjechał do Niemiec.

Zmarł 19 września 1961 r. w Tambach-Dietharz, pochowany został w Erfurcie.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information