OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 Niedziela Zwykła, 1 września 2024 r.

1.  Dziś w kalendarzu liturgicznym dwudziesta druga niedziela zwykła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 13.30. O godz. 15.00 adorację poprowadzi Grupa modlitwy św. o. Pio. Adoracja potrwa do zmiany tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00, po niej Nieszpory o godz. 17.30. Parafialny Zespół Caritas, przeprowadza zbiórkę do skrzynek wystawionych przed ołtarzem, na rzecz swoich podopiecznych. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowych księży wikariuszy: Ks. Wojciecha Sulimę i Ks. Andrzeja Szczepańskiego. Życzymy, aby posługa w naszej parafii przyniosła Wam wiele radości i obfitości Bożych darów.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi: od poniedziałku do soboty, od godz. 17.00 do 18.00.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, o godz. 19.00 w Klubie Seniora.

5. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni w czasie adoracji od 17.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakrament pokuty w te dni.

• Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek, o godz. 17.45.
  • Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi, w sobotę,

o godz. 17.00.

• Kapłani z Najświętszym Sakramentem odwiedzą chorych w domach, w sobotę przed południem.

7. Parafialna Grupa Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w piątek, w salce na plebanii, o godz. 18.45

8. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, w sobotę, po wieczornej Mszy Św. w kościele.

9. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 pobłogosławimy plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistom. O godz. 13.30 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy Św. Przyszła niedziela, będzie drugą niedzielą miesiąca, ofiary na tacę, przeznaczone będą na prace prowadzone w naszej parafii.

10. Po okresie wakacyjnym wznawiają swoją działalność:

• Parafialny Punkt Caritas, w każdy wtorek, w godz. 10.00 – 12.00.
  • Poradnia Rodzinna, w każdą środę, w godz. od 18.00 -19.00.

11. Zapisy dzieci z klas pierwszych, które przystąpią w naszej Parafii do I Komunii w klasie trzeciej, odbędą się w niedzielę, 15 września, po Mszy o godz. 10.30 w salce w arkadach, z tyłu kościoła.

12. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii odbędzie się w niedzielę, 15 września, po Mszy o godz. 13.30. Podczas spotkania zostanie podany termin uroczystości.

13. Spotkania formacyjne dla młodzieży z klas 6, 7 i 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, rozpoczną się w październiku.

14. Organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych z naszej Archidiecezji na górze Ślęży w sobotę, 21 września. Szczegóły w zakrystii u ks. Dawida.

15. Konferencja Episkopatu Polski skierowała Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego wobec zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej o planowanych zmianach w organizacji lekcji religii w szkołach. Wszelkie zmiany odnośnie do organizacji lekcji religii w szkole publicznej winny dokonywać się zgodnie z obowiązującym prawem i w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi, których nauczanie religii odbywa się w szkole. Wobec ostatniego projektu Rozporządzenia zmieniającego Rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i znajdującego się w nim zapisu o wyłączeniu oceny z religii/etyki ze średniej ocen oświadcza się, że jest to działanie niesprawiedliwe. Nauczenie religii w szkołach publicznych ma miejsce w 23 krajach Europy i jego obecność jest traktowana jako standard systemów edukacyjnych. Komisja Wychowania Katolickiego wyraża głęboką obawę o tysiące nauczycieli religii, którzy przy redukcji tygodniowego wymiaru zajęć o połowę mogą stracić pracę i utrzymanie. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło lekcji religii w szkole. Dziękujemy władzom oświatowym i dyrekcjom szkoły za troskę, aby nauczanie religii odbywało się w szkole. Dziękujemy nauczycielom religii, którzy ucząc o Bogu, kształtują ważne i potrzebne postawy moralne. Dziękujemy rodzicom, którzy kierując się wiarą oraz posłuszni swojemu sumieniu, posyłają własne dzieci na lekcje religii w szkole.

Cały komunikat można przeczytać na naszej stronie parafialnej.