OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 Niedziela Zwykła, 8 września 2024 r.

1.  Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła, święto Narodzenia NMP. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o 17.30. Zespół Caritas, dziękuje za ofiary złożone w zeszłą niedzielę. Zebrano kwotę 3,960zł. W czasie wakacji zebrano kwotę 740zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi: od poniedziałku do soboty, od godz. 17.00 do 18.00.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, o godz. 19.00, w Sali przy Klubie Seniora.

4. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek, o godz. 19.00, w Klubie Seniora.

5. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

6. Parafialna Grupa Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w piątek, w salce na plebanii, o godz. 18.45. W przyszłą niedzielę, Grupa będzie rozprowadzać zakładki do książek z cytatami św. Augustyna oraz logiem parafii. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży.

7. Różaniec fatimski z procesją, w piątek, o godz. 17.00.

8. Po okresie wakacyjnym wznawiają swoją działalność:

• Parafialny Punkt Caritas, w każdy wtorek, w godz. 10.00 – 12.00.
  • Poradnia Rodzinna, w każdą środę, w godz. od 18.00 -19.00.

9. Księga Intencji Mszalnych na 2025 rok, będzie dostępna od 9 września.

10. Procesja z relikwiami św. Stanisława i Doroty, w przyszłą niedzielę. Początek w Bazylice św. Elżbiety, o godz. 16.00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Macieja Małygi w kościele p.w. św. Stanisława, Doroty i Wacława.

11. Zapisy dzieci z klas pierwszych, które przystąpią w naszej Parafii do I Komunii w klasie trzeciej, odbędą się w niedzielę, 15 września, po Mszy o godz. 10.30 w salce w arkadach, z tyłu kościoła. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii odbędzie się w niedzielę, 15 września, po Mszy o godz. 13.30. Podczas spotkania zostanie podany termin uroczystości.

12. Spotkania formacyjne dla młodzieży z klas 6, 7 i 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, rozpoczną się w październiku.

13. Organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych z naszej Archidiecezji na górze Ślęży, w sobotę, 21 września. Zapisy do przyszłej niedzieli. Szczegóły w zakrystii u ks. Dawida.

14. Organizujemy wyjazd na Jasną Górę na czuwanie naszej Archidiecezji, które odbędzie się w piątek 20 września. Wyjazd o godz. 12.00. Uczestniczyć będziemy w Drodze Krzyżowej o godz. 16.45, we Mszy o godz. 18.30, Różańcu i Apelu Jasnogórskim, po którym nastąpi powrót. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 150 zł. Szczegóły u ks. Wojciecha.

15. Przygotowanie osób dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w naszej Archidiecezji rozpocznie się 24 września i potrwa do grudnia. Szczegóły na stronie Ośrodka Przygotowań.