OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest to dzień Odpustu Parafialnego.  W Archidiecezji Wrocławskiej to dzień otwarcia II Synodu Archidiecezji Wrocławskiej, który rozpocznie się spotkaniem o godz. 14:00 w kościele NMP na Piasku.

2. Dziś za pobożny i publiczny udział w śpiewie całego hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Po Mszach Św. młodzież z Parafialnej Grupy Młodzieżowej rozprowadza kuferki z krówkami, z logiem naszego kościoła oraz ręcznie wykonane figurki Ducha Świętego. Ofiara za słodycze i figurki jest dobrowolna i przeznaczeniem na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

4. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi, od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00.

6. W poniedziałek, 20 maja, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00.

7. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00 w Klubie Seniora.

8. W środę, 22 maja, przypada 20. rocznica święceń prezbiteratu ks. bpa Macieja Małygi. Zachęcamy do modlitwy z intencji biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.

9. Spotkanie Klubu Seniora w środę o godz. 15.00.

10. We czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

11. Spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 18.45 w salce na plebani.

12. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w piątek o godz. 18.45 w kościele.

13. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.30, udzielimy Chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy Św.

14. W następną niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to również Dzień Mamy. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach – żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.