Ks. Bp Jan Tyrawa

Bp Jan Tyrawa, biskup pomocniczy (obecnie Biskup Diecezji Bydgoskiej), Biskup tytularny Novasinny, członek Rady Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego, Członek Rady Programowej KAI, Członek Rady Nadzorczej fundacji „Opoka”, kanonik Kapituły Archikatedralnej, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej, dr teologii (rozprawa doktorska w KUL w Lublinie).

Urodził się 4 listopada 1948 r. w Boguszowie-Gorcach, wyświęcony na kapłana 26 maja 1973 r. we Wrocławiu, mianowany biskupem 24 września 1988 r., konsekrowany 5 listopada 1988 r.

Był wikariuszem parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i Św. Wacława Męczennika w Świdnicy, studiował w KUL w Lublinie, był Ojcem Duchownym w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, był proboszczem parafii pw. Bożego Ciała we Wrocławiu.

12 kwietnia 2001 r. został Administratorem parafii pw. Ducha Świętego we Wrocławiu a 25 sierpnia 2001 r., proboszczem tejże parafii. Odwołany ze stanowiska proboszcza z dniem 31 grudnia 2001 r.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information