Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

Jest jedną z wielu inicjatyw Międzynarodowego Ruch Szensztackiego, który został założony przez sługę Bożego ojca Józefa Kentenicha 18 października 1914 r. w Szensztacie, /Schoenstatt/ koło Koblencji, położonym w dolinie Renu w Niemczech. Ruch powstał poprzez zawarte w kapliczce w Szensztacie przymierze miłości z Matką Bożą. W Ruchu Szensztackim Maryja jest czczona jako Matka Trzykroć Przedziwna. Ten tytuł ukazuje nam Ją jako Córkę Boga Ojca, Matkę Syna Bożego i Oblubienicą Ducha Świętego i prowadzi do takich postaw w naszym życiu.

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu związany jest z odwiedzaniem rodzin i domostw przez obraz Maryi w kształcie małej kapliczki. Taką formę maryjnej pobożności rozwinął jeden z członków Ruchu Szensztackiego, Sługa Boży Jan Pozzobon w Brazylii, odwiedzając z kapliczką wiele szkół, szpitali, organizując pierwsze kręgi, które systematycznie przykazywały sobie obraz Maryi.

Pierwsza kapliczka Matki Trzykroć Przedziwnej trafiła do naszej parafii w październiku 2021 r.Od tej pory Pielgrzymująca Matka Boża wędruje po rodzinnych naszej parafii, odwiedza nasze domy i pragnie, aby każdy powierzył się Jej opiece, aby mogła nas wychowywać. Kręgi Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu liczą 10 rodzin. Maryja odwiedza je systematycznie, zatrzymując sią na 3 dni w każdej rodzinie.

Raz w miesiącu 18-go dnia uczestniczymy we Mszy świętej odprawionej w intencji naszych rodzin, na którą przynosimy kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej. W ten sposób Chrystus przez Maryja uświęca nasze domy i wraz ze Swoją Matką umacnia nas na pielgrzymiej drodze do Boga i uświęca nasze rodziny.
Zapraszamy rodziny naszej parafii do otwarcie drzwi swoich domów i serc na przyjęcie Maryi, która przynosi nam Chrystusa.

Koordynatorem Apostolatu w parafii jest Marcin Pierz (tel.796804949).