Ks. Stefan Wójcik

Ks. Stefan Wójcik, dr teologii (rozprawa doktorska w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu), kapelan honorowy Ojca Świętego, kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej.

Urodził się 3 stycznia 1935 r. w Biskupicach. Świecenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1962 r we Wrocławiu.

Parafię pw. Ducha Świętego objął w 1969 r. Jeden z największych budowniczych obiektów sakralnych w Polsce.

Wybudował następujące kościoły we Wrocławiu: kościół parafialny pw. Ducha Świętego, kościół parafialny pw. Św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu, kościół parafialny pw. Św. Stefana we Wrocławiu, kaplicę cmentarną pw. Zmartwychwstania Pańskiego i budynek socjalny na cmentarzu parafialnym we Wrocławiu, kościół pomocniczy pw. Porcjunculi we Wrocławiu.

Wybudował plebanię w parafii pw. Ducha Świętego oraz „Dom Sióstr”, plebanię w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu, plebanię w parafii pw. Św. Stefana we Wrocławiu, dzwonnicę wolnostojącą w parafii pw. Ducha Św. we Wrocławiu i zespół sal katechetycznych.

Zagospodarował opuszczony cmentarz przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu – poprawił jego wygląd estetyczny i funkcjonalność (uczynił z niego jeden z najładniejszych cmentarzy we Wrocławiu).

Wykonał wystroje wnętrz w kościołach pw. Ducha Świętego i Św. Stefana we Wrocławiu. Zmarł 13 sierpnia 2001 r. Pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.