Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa

STOWARZYSZENIE KRWI CHRYSTUSA jest Duchową rodziną skupiającą osoby świeckie, księży i zakonników, którzy rozważają Misterium Paschalne oraz szczególnie czczą Krew Chrystusa. Żyją oni wspólną modlitwą i łaskami wypływającymi z sakramentu chrztu św.

Stowarzyszeni uczestniczą w dziedzictwie duchowym Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa i wspólnie z nimi oddają swój czas, modlitwę, pracę, zdolności i zdrowie na rzecz całego kościoła. Zostało zatwierdzone przez Papieską Radę ds. Świeckich 24 maja 1988 roku. Jest ono ściśle złączone ze Zgromadzeniem Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, założonym 04.03.1830 r w Acuto k. Rzymu przez św. Marię De Mattias (1805 – 1866). Jego celem jest adoracja Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego oraz współpraca z nim w dziele zbawienia poprzez coraz radykalniejsze oddanie się Bogu. Centrum duchowości Stowarzyszenia stanowi Misterium Paschalne, a szczególnie Krew Chrystusa, najważniejszy środek łączący ochrzczonych w naśladowaniu Chrystusa poprzez służbę Bogu i ludziom.

„Mamy więc bracia pewność, że wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa… Troszczmy się więc o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków” (Hbr 10,19,24)

„Bóg wybrał znak krwi, ponieważ żaden inny znak nie jest tak wymowny dla ukazania zupełnego oddania się osoby. Tajemnica takiego oddania znajduje swoje źródło w zbawczej woli Ojca niebieskiego i jej realizacji w synowskim posłuszeństwie Jezusa, prawdziwego Boga i prawdziwego Człowieka, poprzez działanie Ducha Świętego…
Wiele jest dobrych dzieł, do których pobudza nas rozważanie o ofierze Chrystusa. To rozważanie przynagla nas do oddania naszego życia, bez oszczędzania siebie, dla Boga i braci „aż do przelania krwi”, jak to uczynili liczni męczennicy. Jakże nie uznawać wciąż na nowo wartości każdej istoty ludzkiej, skoro za każdego bez wyjątku Chrystus przelał swoją krew?” (Jan Paweł II)

„Bóg powołał nas do świętości, która wyraża się w miłości ku Chrystusowi oraz w nieustannym trudzie ponoszonym dla zbawienia dusz, odkupionych przez Przenajdroższą Krew Jezusa Chrystusa” (Maria De Mattias)

W naszej parafii Stowarzyszenie prowadzi działalność od września 2000 roku (roku Jubileuszowego). W każdy poniedziałek spotykamy się na wspólnej modlitwie po Mszy świętej wieczornej. Przygotowujemy ołtarz na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jedną z ważniejszych naszych modlitw jest różaniec do Krwi Chrystusa. W naszej parafii są 4 takie żywe różańce. W każdym z nich jest 7 osób, tyle ile ma on tajemnic. Do wspólnej modlitwy gorąco wszystkich zapraszamy.

Centrum duchowości Krwi Chrystusa mieści się w Bolesławcu Śląskim. Siostry prowadzą rekolekcje i dni skupienia. Pomagają świeckim w rozeznaniu, jak pokierować swoim życiem, aby rozwijało się zgodnie z zamysłem Bożym. Rekolekcje w Centrum Duchowości mają określony plan, składający się m.in. z modlitwy brewiarzowej, Mszy Świętej z homilią, konferencji, medytacji, modlitwy wspólnej, modlitwy indywidualnej i rozmów duchowych. Można też skorzystać z sakramentu pojednania. Spośród uczestników rekolekcji i dni skupienia wyłaniają się osoby, które chcą należeć do Stowarzyszenia.