Wspólnota Czcicieli Ducha Świętego

Czciciele Ducha Świętego – Ogniska Pokutne są wspólnotą duchową, żyjącą w świecie, w swoich rodzinach, poświęconą Bogu Duchowi Świętemu przez złożenie ślubów: wierności, miłości i posłuszeństwa. Realizują one Orędzie Matki Bożej dane całemu światu w Fatimie: czyńcie pokutę, odmawiajcie różaniec. Ponadto dążą do większego umiłowania Boga i człowieka poprzez życie ewangeliczne.

Powołanie do służby Bożej w świecie, jako Czciciele Ducha Świętego – Ogniska Pokutne, to wezwanie do współpracy z Duchem Świętym i Matką Bożą, Matką Kościoła Chrystusowego, Chrystusowego przygotowaniu świata na drugie przyjście Chrystusa Pana – przez modlitwę, pokutę i ekspijację. „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie” (Mt 24,42).

Moje spotkanie ze świętą Marią De Mattias

Święta pragnęła, aby wszyscy poznali czułą miłość Ojca Niebieskiego, jak sama mówiła, Jezusa – miłość ukrzyżowaną. Wiedziała, że Jezus oddał swoją krew dla zbawienia każdego z nas.

Streszczenie wymagań ducha Ognisk Pokutnych:

• głęboka pokora
  • niezachwiana wiara
  • gorąca miłość Boga i bliźniego
  • troska o świętość życia małżeństw, rodzin i kapłanów
  • święta czystość stanowa
  • wierność natchnieniom Ducha Świętego
  • posłuszeństwo Kościołowi Chrystusowemu i Jego pasterzom
  • abstynencja od alkoholu, a dla kobiet także papierosów
  • ukochanie modlitwy i pokuty
  • radosne pełnienie Woli Bożej na co dzień