Róże różańcowe

Żywy Różaniec, jak sama nazwa wskazuje, jest dziełem ludzi wierzących, którzy w codziennej modlitwie różańcowej wspierają cały Kościół. Żywy Różaniec powstał we Francji w Lyonie w 1826 roku jako pomoc dla misjonarzy w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom. Inicjatorką tego dzieła była sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Żywy Różaniec szybko rozwinął się i jest obecny w każdym zakątku kuli ziemskiej.

Wspólnota Róż Żywego Różańca, to nieustanny łańcuch modlitwy zanoszonej do Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej.

Róża Różańcowa to dwadzieścia osób, z których każda codziennie odmawia kolejną tajemnicę Różańca św., tak iż w ciągu dnia Róża Różańcowa odmówiona jest w całości i wszyscy członkowie Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały Różaniec.

Modlitwa Różańcowa w Unii Żywego Różańca zanoszona jest przede wszystkim w intencjach Ojca Świętego: ogólnej i misyjnej, które są podawane na comiesięcznym nabożeństwie Zmian Tajemnic Żywego Różańca. W naszej Parafii dodatkowo omadlamy intencję parafialną.

Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca w naszym kościele odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po Nieszporach o godz. 17.30, po nim zaś, o godz.18.00 sprawowana jest Najświętsza Eucharystia w intencji członków i członkiń Żywego Różańca.

Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy św. w Klubie Seniora.

Róże istniejące w naszej Parafii:

• Róża św. Anny
  • Róża MB Fatimskiej